Profil naszej firmy

Firma Interleder w Olszanach istniej na rynku futrzarskim od 1979 roku zarządzana stale przez Teresę i Henryka Rosiek.

Firma Interleder wystawia swoje towary na targach futrzarskich we Frankfurcie nad Menem, Moskwie, Wilnie, Poznaniu.

Myślą przewodnią firmy jest produkcja towarów najwyższej jakości, wykonanych szybko i tanio.

Historia firmy

Firma "Interleder" w Olszanach istnieje na rynku garbarsko-futrzarskim od 1979 roku. Na początku swojej działalności była to mała "manufaktura", która zatrudniała 2 pracowników . Z roku na rok firma rozbudowywała się zatrudniając nowych pracowników i doskonaliła technologię wyprawy skór.

W 1989 roku firma zatrudniała już około 25 osób i stała się przedstawicielem dużego zachodniego koncernu chemicznego Clariant , który między innymi produkował chemię garbarską. Pozwoliło to firmie na bardzo duży skok technologiczny w stosunku do konkurencji krajowej w swoim sektorze. Firma rozszerzyła swoją działalność w sferze handlowej (sprzedaż chemii garbarsko-futrzarskiej) i stała się również krajowym centrum doradczym w zakresie technologicznym bazując przez cały czas na koncernie Clariant , który jest pionierem w dziedzinie chemii garbarskiej. Pracownicy firmy zostawali wysyłani na specjalne kursy do Hiszpanii , Niemiec w celu poszerzania wiedzy na tematy technologii wyprawy skór.

Dzięki wypracowaniu bardzo nowoczesnej technologii i jakości pozwoliło to firmie na rozszerzenie rynków zbytu na całą Europę W 1999 roku firma zatrudniała już ponad 40 osób. W tej chwili firma zatrudnia około 50 osób i jest w fazie rozbudowy i modernizacji (głównie pod kątem Ochrony Środowiska) ,co pozwoli na wyznaczanie nowych kierunków i koncepcji w przyszłości i na zapewnienie nowych miejsc pracy.

paski - skóry królicze - skóry z nutrii - wyprawa skór futerkowych - taśma z królika - dodatki futrzarskie
Copyrights © 2005 Zakład Wyprawy Skór INTERLEDER - Wszelkie prawa zastrzeżone